Podróże Zwiedzanie Gruzji

Reggae Bar w Gonio

By on 3 listopada 2017

Reggae Hostel & Bar, polski przyczółek nad Morzem Czarnym, prowadzony od kilku lat przez Karolinę, to jedna z najlepszych polskich inicjatyw w Gruzji. Rodzinna i lekka atmosfera, świetne jedzenie, znakomita plaża minutę od hostelu i zimne napoje w barze powodują, że każdy ma możliwość wypocząć i na chwilę zapomnieć o innych miejscach, które warto w Gruzji odwiedzić. Koniecznie uwzględnijcie pobyt w reggae hostelu w trakcie wycieczki do Gruzji 🙂

Gruzja w rytmie reggae

Bez marzeń bylibyśmy tylko stadem plastikowych, plastikowych ludzi, z plastikowymi oczami. To marzenia popychają nas do przodu, pozwalają przezwyciężyć lęk i podjąć ryzyko, skoczyć. W artykule Dlaczego warto zamieszkać w Gruzji pisałem o rosnącej grupie Polaków w Gruzji, którzy postanowili właśnie tutaj założyć swój biznes, osiedlić się i żyć. Staram się obserwować losy wszystkich, którzy przyjechali. Z jednymi się trzymam, z innymi nie, a są nawet tacy, których zdecydowanie odradzam, bo nie umieją się zachować, albo wręcz pasożytują na innych, by zaznać trochę ulotnej sławy. Polskie piekiełko ujawnia się wszędzie tam, gdzie pojawi się choć jeden „z naszych”.

Wsród najbardziej wartościowych osób, które zaistniały na gruzińskim rynku i dodatkowo przecierały szlaki nad Morzem Czarnym, w Batumi i w okolicach, są i byli Karolina i Szymon, którzy jako pierwsi w tej części kraju zrealizowali własne marzenie o barze na plaży, a także Tomek Groja, którzy konsekwentnie rozwija swój Freedom Hostel w Batumi. O Tomku napiszę osobny artykuł. Teraz skupmy się na Karolinie.

Pierwsze doniesienia o Karolinie i Szymonie znalazłem na portalu Oblicza Gruzji, gdzie autorzy, Ania i Artur, opisali natchnionych reggae rodaków, którzy eksperymentowali z przepisem na gruzińskie chlebki z mąki kukurydzianej – mchadi. Na początku mieszkali i pracowali w Tbilisi, by ostatecznie trafić do Gonio, przytulonej do Batumi wioski-kurortu, przeciętego prowadzącą do Turcji drogą, upstrzoną hotelikami, barami na plaży, setką przygranicznych sklepików i kantorów, a także parkingami dla kierowców TIR-ów.

Gruzini powtarzają, że „Bóg lubi Trójcę” i tyle też wcieleń miał Reggae Hostel & Bar. Pierwszą lokalizację trzeba było zamienić na drugą, z uwagi na problemy z właścicielem baraczku, drugą lokalizację trzeba było zmienić na trzecią, kiedy w okolicy garażu zaanektowanego na bar włodarze Gonio podjęli decyzję o budowie nowego hotelu, trzecia lokalizacja, bliżej drogi i z dobrym dojściem na promenadę musi więc okazać się tą szczęśliwą i właściwą.

Ciekawostką jest, że przy drugiej lokalizacji stał zrujnowany budynek, którego legendę poznałem dzięki Karolinie. Opowiadała, że był już tam kiedyś hotel, który został zniszczony na rozkaz Giorgiego Abaszydze, syna dawnego włodarza Adżarii, Asłana Abaszydze, o którym warto wspomnieć, że skutecznie blokował powrót Adżarii do Gruzji, aż do 2004 roku. Podobno słynący z zamiłowania do imprez Giorgi zdemolował hotel w jednym z pijackich wybryków. Ciekawa historia.

Karolina jest wspaniałą koleżanką, w wielu sprawach dotyczących Gruzji i aktualnych wydarzeń zgadzamy się w 100 procentach. Dla tych, którzy lubią spędzać urlop na luzie, szukają miejsca, gdzie można zrelaksować się z dala od masy turystów i imprezować do białego rana, Reggae Hostel & Bar będzie drugim domem. Nocne Polaków rozmowy, gruzińskie realia z przymrużeniem oka, wieczorem dobra muzyka i potem sen do południa, tanie piwo, a także funkcjonujący już drugi sezon hostel na miejscu idealnie wypełniają plastikową pustkę plażowych barów na plaży w Batumi.

reggae bar gonio

Nikt inny nie opowie Wam i nie pokaże fantastycznych barów, położonych w górach, daleko od morza i zgiełku, gdzie można fantastycznie spędzić czas i zjeść przepyszne pstrągi z własnej hodowli gospodarzy. Na życzenie można zamówić muzykę na żywo i odegrać scenkę z Raju – adżarskie tradycyjne pieśni, przyjemnie chłodna woda w rzeczce, jeszcze chłodniejsze napitki i gorące jedzonko, love it!

Namiary i cennik na Reggae Hostel & Bar w Gonio

Facebook: https://www.facebook.com/nyabinghi.reggae.bar.gonio

Strona: https://nyabinghiodkuchni.blogspot.com/

Kontakt:  Gonio, Andria Pirveltsodebuli Highway 52 (trasa do Turcji, 100m od morza)

Telefon: +995 568 783 703

Pokoje w Reggae Hostel

Pokój 4 osobowy z prywatną łazienką i widokiem na morze

Pokój 3 osobowy z widokiem na morze

Wspólny pokój 6 osobowy z widokiem na morze

Pokój 2 osobowy z widokiem na góry

reggae bar w Gonio

Na dole Reggae Bar i restauracja: dania kuchni europejskiej i gruzińskiej.
Na górze Reggae Hostel: 4 pokoje

Do zobaczenia w Reggae Barze 🙂

Reggae Hostel & Bar

 


Zobacz także SPIS TREŚCI gdzie znajdziesz wszystkie pozostałe wpisy o zabytkach Gruzji, jej historii i kulturze.


 

TAGS

LEAVE A COMMENT

POLAKOGRUZIN
Tbilisi

Gamarjoba! Nazywam się Krzysztof Nodar Ciemnołoński. Prywatnie jestem związany z Kaukazem a zawodowo z turystyką. Organizuję wycieczki na Kaukaz oraz do wielu innych krajów na Wschodzie. Piszę głównie o Gruzji, jej zabytkach, historii i kulturze ale znajdziesz tutaj również wiele teksów na inne tematy.

ZOBACZ WYCIECZKI DO GRUZJI
ZOBACZ WYCIECZKI NA WSCHÓD
Archiwa