Gamarjoba!

georgianjournal2 (Custom) (Custom)Nazywam się Krzysztof Nodar Ciemnołoński, mam 34 lata. Prywatnie jestem związany z Gruzją, skąd pochodziła moja Prababcia Nino Tumaniszwili i gdzie przy granicy z Azerbejdżanem mieszkał mój Ojciec. Wychowałem się na gruzińskich opowieściach, a pierwszy raz do kraju przodków trafiłem w 2007 roku. Lubię post-punk i psychobilly. Wydałem dwa tomy wierszy, w 2005 i 2011 roku. Wiersze oraz teksty o Gruzji publikowałem m.in. w prasie literackiej, w magazynie na smartfony i tablety „Ego”, w kwartalniku „Zupełnie Inny Świat” oraz w Internecie – ostatnio w Georgian Journal. Aktualnie pracuję nad nowym tomikiem wierszy a także nad podróżniczym e-bookiem. Prowadzę także kanał o Kaukazie na YouTube.
EGO

Bardzo dużo czytam, słucham alternatywnej muzyki, sporo piszę, oglądam dobre seriale, często podróżuję. Mieszkam w Tbilisi, Warszawie i okolicach i wciąż nie kończą się moje „uchodźstwa”.

Na blogu publikuję głównie teksty poświęcone Gruzji, podróżom i kulturze ale często zdarzają się różne odchyły od normy. Interesują mnie także ludzie, historia i kultura Europy Wschodniej, Bałkanów, Kaukazu Południowego i Północnego, Rosji, Azji Centralnej, nowe ruchy religijne, relacje i właściwie wszystko inne poza malarstwem, którego nie ogarniam.

Zawodowo zajmuję się turystyką. Od 8 lat organizuję wycieczki na Kaukaz i do wielu innych krajów na Wschodzie. Pilotuję również wycieczki dla innych firm i osób indywidualnych w Gruzji i w Armenii. Od 2016 roku nagrałem i wyprodukowałem ponad 50 filmów o Gruzji na Youtube, na blogu znajdziecie ponad 100 artykułów, w moich spotkaniach podróżniczych w Polsce wzięło udział ponad 3000 osób. Niezależnie od tego czy jesteś typowym backpackersem i szukasz sprawdzonych sposobów na niedrogi wypad do Gruzji, czy chcesz zorganizować wyjazd grupowy, możesz liczyć na moją pomoc.

polakogruzin.pl

tamada tour