Wyrusz ze mną na wyprawę życia!

Wycieczki do Gruzji, na Kaukaz, do Azji, Rosji i Poradziecji

Pakuj manatki i w drogę!

Masz ochotę na wspólną przygodę? Organizuję wycieczki dla ciekawych świata – osób prywatnych, firm i grup. Dla tych, którzy chcą doświadczyć dzikości na bezdrożach, zasmakować codziennego życia lokalsów, odkryć kultowe zabytki, historię, kulturę i oszałamiającą naturę na niezadeptanych szlakach!

Gruzińskie Bezdroża

8 dni

Jedyna w swoim rodzaju wyprawa w poszukiwaniu prawdziwej dzikości przez regiony Swanetii, Górnej Adżarii i Samcche-Dżawachetii. Wrr! Obłędne widoki z dala od cywilizacji, mrożące krew w żyłach trasy w bezkresach, odrobina relaksu w Batumi i gorąca atmosfera. Program z przelotem tanimi liniami Wizz Air z Katowic, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Krakowa, Warszawy lub Berlina.

Winny Tour z Tuszetią

9 dni

Płynąca winem i czaczą wyprawa pod szyldem slow travel i slow food do Tuszetii – jednej z najtrudniej dostępnych gruzińskich krain, do której droga wiedzie ponad chmurami. Prawdziwa wolność na łonie dzikiej przyrody, trekkingi piesze i konne, etnograficzne tajemnice, wizyty u lokalnych winiarzy, wieczorne rozmowy – in vino veritas! W prezencie butelka mojego wina Nodari Wine.

Gruzińska Droga Wojenna

8 dni

Niesamowita eskapada przez Wrota Kaukazu śladami mitów, historii i pięknych górskich krajobrazów. Pokonamy spektakularną Gruzińską Drogę Wojenną – starożytny szlak wojskowy, kupiecki i podróżniczy, zobaczymy piękną dolinę Truso i udamy się na trekking pod masyw Chaukhi, zwany gruzińskimi Dolomitami. Odwiedzimy też opuszczone wioski i miejsca, w których ożywają starożytne legendy…

Swanetia i Racza

10 dni

Swanetia i Racza – przygoda i czacza! Wskoczymy w buty odkrywców i wdrapiemy się na 2200 m n.p.m. do wioski Uszguli (UNESCO), gdzie poznamy słynnego artystę Fridona Nizharadze. Emocje 4×4, podlewane wybornym winem, poczujemy też pod szczytem Uszby, nad jeziorem Shaori, na górze Shoda i Pętli Swaneckiej oraz w głębokiej jaskini skrywającej śladów amonitów sprzed 30 mln lat!

Rajd konny w Waszlowani 

9 dni

Są w Gruzji miejsca, o których wie zaledwie garstka obieżyświatów. Bo kto by przypuszczał, że w sercu Kaukazu można się natknąć na… sawannę? A jednak! Prócz szerokich stepów w rezerwacie Waszlowani odnajdziemy też niesamowite błotne wulkany Takti-Tepe, kanion z miastem jaskółek, 1000-letnie pistacje i nagie skały nad rzeką Alazani, które wyglądają jak z obcej planety!

Gruzja Baśniowy Kraj

9 dni

Legendarna magia Gruzji w pigułce. Przejedziemy ten piękny kraj ze wschodu na zachód i z północy na południe, odkrywając cuda kaukaskiej natury, kultury i architektury. Zobaczymy bajkowe Tbilisi i zabytki Mcchety, pokonamy słynną Gruzińską Drogę Wojenną i zanurzymy się w ciepłych wodach Morza Czarnego. Doświadczymy innej rzeczywistości, gdzie wszystko jest możliwe…

Tuszetia i Chewsuretia

9 dni

Wymarzony trekking dla łowców przygód i marzycieli! Tuszetia i Chewsuretia to dwie magiczne krainy na Wysokim Kaukazie, które zawsze pobudzają wyobraźnię i wywołują szybsze bicie serca. Przemierzymy znane tylko nielicznym pasterskie szlaki, odnajdziemy miejsca, gdzie zatrzymał się czas, prześpimy się u gospodarza i pod chmurką, a na koniec zobaczymy kolorowe, bajkowe Tbilisi!

Kartlia i Kachetia

8 dni

Najlepszy wine & slow food tour pod gruzińskim słońcem! Baśniowa wyprawa szlakiem wina, jedzenia i śpiewu aż po świt dla współczesnych awanturników spod znaku płaszcza, szpady i rozproszenia magii. Czekają nas perły Kartlii – Tbilisi i Gruzińska Droga Wojenna, a w Kachetii – miasto miłości Sighnaghi, Gremi, Telawi i winny klejnot Kwareli, gdzie poznamy mistrzów winiarstwa i smak gruzińskiego życia.

Racza, Czacza, Rock’n’Roll

10 dni

Nie możesz usiedzieć w miejscu? Wolisz ruszyć w nieznane, ku przygodzie, leżeć na trawie, patrzeć w gwiazdy, cieszyć się widokami rodem z Shire z „Władcy pierścieni”? Ruszaj do Raczy! Tylko tutaj lodowce jedzą z ręki, a nieskażona komercją magia ośnieżonych trzytysięczników prowadzi szlakiem spadkobierców ruchu Beat Generation nad tajemnicze jeziora i do legendarnych jaskiń!

Za górami, za lasami…

Legenda mówi, że Gruzja to najpiękniejszy zakątek Ziemi, podarowany ludziom przez Boga. Jak okiem sięgnąć, roztacza się tu arkadyjski krajobraz soczyście zielonych łąk i lasów, otulonych wiecznymi górami i ciepłym morzem. Nieskrępowana wolność harmonijnie splata się w Gruzji z poczuciem odnalezienia własnego miejsca na świecie – miejsca, do którego chce się zawsze wracać. To w perle Kaukazu poczujesz wiatr we włosach, odnajdziesz oszałamiającą naturę i wspaniałe zabytki. Tylko tu spędzisz niezapomniany czas na niekończącej się biesiadzie, przy muzyce, długich rozmowach i pysznie zastawionym stole – w gronie ludzi, których śmiało nazwiesz przyjaciółmi i z którymi wzniesiesz niejeden kwiecisty toast za odwieczne cuda życia i ulotne momenty szczęścia.

Co zobaczyć w Gruzji?

Szukasz wycieczki na Kaukaz szytej na miarę?

Skontaktuj się ze mną, a ja wszystko zorganizuję!

Zadzwoń, napisz lub wyślij szybką wiadomość!

Instagram PolakoGruzinYouTube PolakoGruzinLinkedIn PolakoGruzin

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości