Oasis Club Udabno

Jedna z zasłyszanych w Gruzji anegdot głosi, że na gruzińskiej półpustyni są tylko żmije i Polacy. Znajduje się tam również jeden z najważniejszych zabytków w kraju – wykuty w skałach kompleks klasztorny Dawid Garedża z VI wieku. W drodze do Garedży jeszcze kilka lat temu przez kilkadziesiąt kilometrów nie było żadnej możliwości, żeby zatrzymać się w fajnym miejscu, by napić się kawy czy po prostu skorzystać z toalety. Wtedy właśnie dwójka turystów z Polski urzeczona Gruzją wpadła na znakomity pomysł i postanowiła otworzyć restaurację w miejscowości Udabno (pol. pustynia), w samym sercu gruzińskich bezkresów, zamieszkałej przez przesiedleńców z górskiego regionu Swanetii. Jadąc przez Udabno, po prawej stronie mijamy miasto duchów, a po lewej przestwór radzieckich poligonów. W wiosce mieszka teraz około 300 mieszkańców, a głównymi atrakcjami są właśnie Oasis Club Udabno oraz niedawno otwarte polski hotelik i hostel. W przedstawionym materiale wypowiadają się współwłaścicielka – Kinga – oraz pracująca tam od roku Karolina.

oasis club udabno

O Udabno pisałem wcześniej w tekstach:

Pierwszy miesiąc w kraju przodków

Gdzie spać w Kachetii?

Oasis Club Udabno

Udabno to już nie tylko restauracja pośrodku gruzińskich pustkowi, ale kombinat turystyczny!

W Udabo dysponują dwoma rodzajami noclegów:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hotel w Udabno.

1

Khutebi Hotel – cztery drewniane domki ze szklaną ścianą i widokiem na step. Każdy wyposażony w łazienkę (toaleta/prysznic) oraz minitaras. W domku może spać do czterech osób. Ręczniki dostępne na życzenie. Śniadanie jest wliczone w cenę.

  • 120 GEL za domek dla 4 osób,
  • 100 GEL za domek dla 3 osób,
  • 80 GEL za domek dla 2 osób,
  • 50 GEL za domek dla 1 osoby.

Strona: www.facebook.com/khutebihotel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUdabno hostel.

10446098_972661386097632_4783088907296424648_o

Udabno Hostel – hostel ze wspólną kuchnią, łazienką i tarasem z widokiem na step. Do dyspozycji dwa pokoje 10-osobowe. Śniadanie wliczone w cenę.

  • Nocleg ze śniadaniem – 20 GEL.

Strona: www.facebook.com/udabnohostel.

Obok hostelu i hotelu od dwóch lat funkcjonuje słynna restauracja z chyba największym ogródkiem piwnym na świecie. 🙂

1

oasis club udabno img_1447 img_1512 img_1606 img_2364


Zobacz także SPIS TREŚCI, gdzie znajdziesz wszystkie pozostałe wpisy o zabytkach Gruzji, jej historii i kulturze


Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Szukasz najlepszej oferty wyjazdu do Gruzji i Armenii? Pomogę Ci zorganizować przygodę życia. Skontaktuj się ze mną - krz@polakogruzin.pl - tel. 792 004 069.

ZOSTAW KOMENATZ

POWIĄZANE WPISY