Zwiedzanie Gruzji

Obok trwających aktualnie na blogu serii „Historia Gruzji”, „Jak to się zaczęło” i „Dygresji” niebawem rozpocznę cykl przewodnikowy – „Zwiedzanie Gruzji”.

Nowy cykl poradnikowy – zwiedzanie Gruzji

Postaram się przybliżyć w nim wszystkie regiony kraju i najciekawsze miejsca, które koniecznie należy uwzględnić, planując wakacje w Gruzji samodzielnie czy z biurem podróży. W pierwszej kolejności skupię się na stolicy – Tbilisi – która genialnie pokazuje różnorodność całego państwa.

Od razu chciałbym zaznaczyć, że konsekwentnie używam i będę używał – obok polskich – angielskich wersji wszystkich gruzińskich nazw: miast, rzek, potraw, przypraw etc. W przypadku imion władców staram się podawać je w oryginalnym brzmieniu. Zdaję sobie sprawę z istnienia tłumaczeń na język polski, które można traktować jako wystarczające, ale wersje angielskie są obecne w codziennym gruzińskim życiu. Widać je na znakach drogowych, mapach, w anglojęzycznej prasie.

Mój przewodnik będzie oczywiście autorski i bardzo subiektywny, oparty na codziennej pracy w terenie oraz samodzielnym zwiedzaniu. Opiszę mój kraj, który bardzo kocham. Stay tuned!

skalne miasto Wardzia w gruzji

 

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Szukasz najlepszej oferty wyjazdu do Gruzji i Armenii? Pomogę Ci zorganizować przygodę życia. Skontaktuj się ze mną - krz@polakogruzin.pl - tel. 792 004 069.

ZOSTAW KOMENATZ

POWIĄZANE WPISY