PolakoGruzin potrafi – informacja prasowa

polakogruzinpotrafi

PolakoGruzin na PolakPotrafi. Zbiera na wyjątkową publikację o Gruzji

PolakoGruzin, czyli Krzysztof Nodar Ciemnołoński – podróżnik, bloger, organizator wycieczek i potomek gruzińskiego rodu Tumaniszwili – wystartował właśnie z akcją crowdfundingową na portalu PolakPotrafi. Zbiera środki na wydanie unikalnego, bezpłatnego e-booka i audiobooka o Gruzji.

Niektórzy uważają, że Gruzja została już w pełni odkryta, a nawet że się zwyczajnie przejadła. Z tym poglądem zdecydowanie nie zgadza się Krzysztof Nodar Ciemnołoński, znany szerzej jako PolakoGruzin. Nie bez przyczyny twierdzi, że perła Kaukazu jest nadal pełna miejsc i smaków życia, których zwiedzający w pośpiechu turyści i globtroterzy nigdy nie doświadczają.

PolakoGruzin opowiada o prawdziwej Gruzji

Ciemnołoński od 2007 r. dzieli życie między Polskę a Gruzję, od 2014 r. mieszka na stałe w Tbilisi. Na co dzień pracuje jako pilot i organizator wycieczek, chętnie też sam zapuszcza się w różne zakątki Kaukazu. Z każdej wyprawy przywozi doświadczenia i wiedzę, których nie jest w stanie zdobyć ktoś, kto do Gruzji wpada jedynie na krótki urlop. Krzysztof odczuwa wręcz niesmak, widząc pseudoreportaże pisane po zaledwie kilkudniowym pobycie w tym kraju. Uważa, że nie ukazują Gruzji w pełnej krasie, fałszują jej obraz i pozostawiają więcej pytań niż odpowiedzi.

– Przez lata dogłębnie poznałem kraj moich gruzińskich przodków, jego niesamowitą historię i kulturę, intrygujących mieszkańców, piękno przyrody, bardziej i mniej znane szlaki. Teraz chcę, aby każdy mógł odkryć faktyczną istotę Gruzji, bez koloryzowania i zmyślania – mówi PolakoGruzin. I ma już pomysł, jak to zrobić.

Darmowy e-book i audiobook o Gruzji

W lutym 2019 r. Krzysztof Nodar Ciemnołoński ruszył z akcją crowdfundingową na portalu PolakPotrafi (https://polakpotrafi.pl/projekt/polakogruzin). Zbiera 25 tys. zł na wydanie autorskiego e-booka i osobiście nagranego audiobooka o Gruzji, zatytułowanych po prostu „PolakoGruzin”.

Publikacja powstanie na bazie stworzonych dotąd przez Krzysztofa ponad 100 artykułów i 50 filmów, które łączą reporterski zapis jego doświadczeń z praktycznym przewodnikiem po Gruzji. Co istotne, „PolakoGruzina” autor chce – z istotnych powodów – udostępniać wyłącznie bezpłatnie.

– Na PolakPotrafi zbieram wyłącznie środki na profesjonalne przygotowanie publikacji, nie chcę na niej zarabiać, bo mam poczucie misji popularyzowania Gruzji. Materiały do „PolakoGruzina” tworzyłem z szacunkiem do gruzińskiego dziedzictwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego. Chcę dzięki nim opowiedzieć o prawdziwej Gruzji i zburzyć stereotypy na temat tego kraju – wyjaśnia.

Krzysztof Nodar Ciemnołoński uważa ponadto, że darmowa publikacja „PolakoGruzin” pozwoli każdemu, niezależnie od zasobności portfela, poznać Gruzję w całej okazałości: od wartych uwagi zabytków, przez piękne miejsca na górski trekking, po lokalną kulturę. Z kolei dwie formy wydawnicze, e-book i audiobook, umożliwią każdemu zapoznanie się z publikacją w dogodny sposób oraz stanowią ukłon w stronę osób niesłyszących i niewidzących.

Wycieczka do Gruzji i inne nagrody

Szeroko zakrojony projekt już wzbudził olbrzymie zainteresowanie w mediach społecznościowych, co sugeruje, że ma dużą szansę zakończyć się sukcesem.

Dla darczyńców PolakoGruzin przygotował ciekawe nagrody, które przypadną do gustu zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Oprócz osobistych podziękowań, gruzińskich pocztówek, magnesów czy zestawów do wina darczyńcy mogą otrzymać reklamę swojej firmy w e-booku i audiobooku oraz wyjątkową wycieczkę dla 2 osób „Gruzja po sezonie”, podczas której zwiedzą bajkowe Tbilisi, winiarski region Kachetii i miejscowe zabytki oraz wezmą udział w tradycyjnej gruzińskiej suprze i niezapomnianej eskapadzie jeepami pod górę Kazbek (5033 m n.p.m.).

Projekt PolakoGruzina można wesprzeć na stronie: https://polakpotrafi.pl/projekt/polakogruzin.

Zbiórka trwa do 2 kwietnia 2019 r.

kontakt dla mediów:

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

tel. 792 004 069

www.polakogruzin.pl

biuro@tamadatour.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Szukasz najlepszej oferty wyjazdu do Gruzji i Armenii? Pomogę Ci zorganizować przygodę życia. Skontaktuj się ze mną - krz@polakogruzin.pl - tel. 792 004 069.

ZOSTAW KOMENATZ

POWIĄZANE WPISY