PolakoGruzin na Youtube

Ostatnio niewiele pisałem – niestety czasu jest bardzo mało, bo wystartowałem już mocno z tegorocznym sezonem w Gruzji, który od kwietnia wygląda doskonale, a pracy jest tyle, że chodzę na podwójnych obrotach. Mimo to postanowiłem rozpocząć realizację kolejnego celu – chcę przybliżać Wam Gruzję poprzez moje amatorskie filmy, które zamieszczam na YouTube.

PolakoGruzin na YouTube

W tej chwili pracuję tak, by filmy pojawiały się raz w tygodniu – cały czas kręcę nowe materiały i czekam na przyjazd profesjonalnej ekipy filmowej, co nastąpi już w lipcu(!!!). Jestem bardzo szczęśliwy i zmotywowany – mam nadzieję, że filmy Wam się spodobają. Zapraszam do komentowania i zapoznania się z dotychczasowym dorobkiem.

Bezpieczeństwo w Gruzji

Niektórzy myślą, że Gruzja to niebezpieczny kraj. Nic bardziej mylnego! Gruzja w wielu rankingach przoduje jako jeden z najbezpieczniejszych i najtańszych krajów świata do podróżowania.

Tbilisi – cz. 1

Pięknie oświetlone Tbilisi wygląda jak ponad 1500-letni lunapark. Lubię używać tego sformułowania na swoim blogu. Jeden z artykułów, w którym opisuję to piękne miasto: 7 rzeczy, które musisz zrobić w Tbilisi.

Gruzińskie wino – wywiad i degustacja

Gruzja obok gościnności słynie również z produkcji wspaniałego wina. Niedawno odwiedziłem niewielkie Marani w Tbilisi – piwniczkę z winem, która produkuje ten trunek według starej unikalnej Kachetyńskej receptury. Wino przygotowywane jest w rodzinnej firmie. Liczba butelek produkowanych w tym miejscu jest ograniczona do powierzchni plantacji. Winogrona uprawiane są w Kachetii, w obszarze mikrozony Akhasheni, która uważana jest za jak najbardziej korzystną dla winogron. Z Volodymyrem, Ukraińcem współprowadzącym tę firmę, można spotkać się w Tbilisi przy ul. Ahmashenabeli 37 po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem +995 597 005 338.

Artykuł o gruzińskim winie – Wino w Gruzji.

Mccheta i Tbilisi – cz. 1

Jedziemy do Mcchety – miasta będącego kolebką dzisiejszej Gruzji. W filmie opowiadam nieco o kierowcach w Gruzji, zwiedzamy też wiele wspaniałych zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Artykuł o Mcchecie i jej zabytkach: Mccheta – gruzińska ziemia źródeł.

Zapraszam do subskrypcji mojego kanału

 

 

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Szukasz najlepszej oferty wyjazdu do Gruzji i Armenii? Pomogę Ci zorganizować przygodę życia. Skontaktuj się ze mną - krz@polakogruzin.pl - tel. 792 004 069.

ZOSTAW KOMENATZ

POWIĄZANE WPISY