Gudauri – raj dla narciarzy

GUDAURI 2018

Gruzińskie miasteczko Gudauri jest rajem dla narciarzy i snowboardzistów!

Miasteczko położone na wysokości 2 200 m m.p.m to 70 kilometrów znakomicie przygotowanych tras zjazdowych o różnym poziomie trudności i wiele dziewiczych terenów, 5 kolei krzesełkowych, jedną gondola oraz kilka wyciągów talerzykowych i specjalnych mat wyciągowych dla dzieci, a wszystko na historycznym odcinku Gruzińskiej Drogi Wojennej, słynnego szlaku kupieckiego znanego już w średniowieczu. Gudauri przeżywa obecnie drugą młodość i jest wypełnione nowymi hotelami, guesthouse’ami, restauracjami, a nawet tradycyjnymi łaźniami.

Zobaczcie koniecznie nasz nowy film!

Materiał został zarejestrowany w Gudauri w dniu 15 lutego 2018. Jest to pierwsza nasza produkcja przy użyciu drona. Specjalnie na potrzeby tego filmu testowaliśmy DJI Mavic Pro. Planowałem nawet kupić go wcześniej na potrzeby projektów filmowych w 2018 roku ale czekam na nową wersję – Mavic Air, który jest o 1000 zł tańszy i o połowę lżejszy. Operatorem drona był niezawodny Danila Ilyushchenko. Polecam go bo ma fach w ręku i pracuje z pasją 🙂

W kolejnym odcinku pokażemy moją gadającą głowę i będę w nim opowiadał o tym jak można najlepiej zorganizować swój własny wyjazd na narty do Gruzji – samodzielnie bądź z lokalną firmą. Ostatnie 2 lata to wciąż przecieranie szlaków i próba zainteresowania Polaków zimowymi wycieczkami na Kaukaz. Gudauri zmienia się nie do poznania. Kiedyś pisałem, że jest to najzwyczajniejsza w świecie wioska dla fanatyków śniegu, a teraz już super kurort, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Na miejscu są polscy instruktorzy, świetne hotele, pensjonaty i prywatne apartamenty. Skipassy należą do najtańszych w porównaniu z europejskimi kurortami. Skipass na 6 dni kosztuje obecnie 218 GEL (1 GEL to ok. 1,5 PLN). Co najważniejsze – w Gudauri nie brakuje też przepięknego białego puchu. Nic tylko lepić bałwana i podziwiać widoki!

Sezon trwa od połowy grudnia do połowy marca.

Moją ofertę zimową znajdziecie na dedykowanej stronie: GRUZJANARTY.PL

Więcej o tym jak kiedyś wyglądało Gudauri przeczytacie tu:

Gruzińska Droga Wojenna


Zobacz także SPIS TREŚCI gdzie znajdziesz wszystkie pozostałe wpisy o zabytkach Gruzji, jej historii i kulturze.


Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Szukasz najlepszej oferty wyjazdu do Gruzji i Armenii? Pomogę Ci zorganizować przygodę życia. Skontaktuj się ze mną - krz@polakogruzin.pl - tel. 792 004 069.

2 komentarze

  1. Odpowiedz

    Ilona

    7 marca 2018

    Niesamowite miejsce. Ujęcia z drona zachwycają (w szczególności te, w których widać całą panoramę okolicy). Czekam na część drugą z informacjami praktycznymi 🙂

ZOSTAW KOMENATZ

POWIĄZANE WPISY